W tłusty czwartek 2023 Fundacja Miłosierdzie im. Jerzego Lewickiego, po raz kolejny, przyłączyła się do organizowanej przez Fundację Kapucyni i Misje ogólnopolskiej akcji „Wyślij pączka do Afryki”. Całkowity dochód ze sprzedaży pączków w tłusty czwartek w Malaga bistro cafe został przekazany na konto Kapucynów. W sumie w dwóch lokalach, w Sędziszowie Młp. i Ropczycach, udało nam się uzbierać 6200 zł. Wszystkie zebrane pieniądze trafią na konto Fundacji Kapucyni i Misje, która jest organizatorem akcji.
Dziękujemy wszystkim osobom, które przyłączyły się do tej pięknej, charytatywnej akcji. Razem możemy więcej!

Misjonarze zamienią Twoją darowiznę na pomoc potrzebującym:

• Darowizna sprawi, że kobiety nie będą chodzić wiele kilometrów po wodę a dzieci przestaną chorować, bo będą pić czystą wodę ze studni głębinowych.
  • Podarujecie afrykańskiemu dziecku ciepły posiłek i kolejny rok nauki w szkole.
  • Dzięki Wam maluchy pójdą do przedszkola i będą otoczone opieką.
  • Misjonarze wybudują i wyremontują kaplice w wioskach, a dzięki temu pomogą rozwijać się wspólnotom.